Rytinė mankšta – kodėl turėtumėte ją daryti kiekvieną rytą?

Pirmiausia pradėkime nuo to, kad reguliari rytinė mankšta neprivalo trukti 30 minučių. Pasirinkus tinkamus tempimo pratimus, kurie jungia daugiau raumenų grupių, efektyvią mankštą galima atlikti per 5 – 10 minučių. Tačiau, kodėl ji reikalinga ir kokie jos privalumai?

  • Gerina lankstumą

Lankstus kūnas – didelis privalumas, ypač jeigu sportuojate sporto salėje ir norite geresnių rezultatų. Lankstumas didina sąnarių judėjimo amplitudę, todėl didėja ir fizinis produktyvumas, kas nulemia geresnius rezultatus!

  • Gerina kraujotaką

Esant prastai kraujotakai dažnai jaučiamas mėšlungis, galūnių ar kitų vietų tirpimas. Sportas ar tempimo pratimai skatina kraują tekėti į problemines vietas ir pašalina jose sąstingį ir įtampą.

  • Padeda išvengti raumenų disbalanso

Raumenų disbalansai vystosi tarp skirtingų kūno dalių ir neatliekant jokios fizinės veiklos žmogaus pečiai pavažiuoja į priekį, įsitempia trapecija, vargina skausmai kaklo srityje ir kt.

  • Suteikia energijos

Darydami rytinę mankštą pasisemsite energijos visai dienai ir jausitės savimi patenkinti gebėdami laikytis disciplinos.

  • Padeda atsipalaiduoti

Kai patiriate stresą, didelė tikimybė, kad jūsų raumenys yra įsitempę. Taip nutinka todėl, kad raumenys įsitempia reaguodami į fizinį ar emocinį stresą, todėl vienas iš veiksmingiausių būdų sumažinti stresą yra fizinis aktyvumas arba lengva mankšta.        

SUSISIEKITE

Mitybos ir sporto klausimais susisiekite tiesiogiai

Per Messengerį

Sąskaitos ir mokėjimai

[email protected]

Rekvizitai

Sporto Revoliucija
Luminor: LT16 4010 0510 0338 6572
Paysera: LT28 3500 0100 0778 2033

Pasiūlymai ir bendra informacija

Andrius 25 m.

Laikas pasidalinti savo istorija ir papasakosiu kaip man sekėsi numesti 13 kg per mažiau nei 3 mėnesius.

Pirmiausia, nuo ko viskas prasidėjo? Norėdamas įrodyti klientams jog svorį numesti nėra sunku, nusprendžiau sąmoningai priaugti svorio valgydamas nesveiką maistą, viršydamas kasdienias kalorijų normas ir nesilaikydamas jokio rėžimo valgiau ką norėjau. Pradžioje valgydamas viską vis dar turėjau motyvacijos sportuoti, judėti, tačiau ilgai netrukus savijauta tik prastėjo, miegoti naktimis darydavos vis sunkiau. Galiausiai po kelių savaičių nustojau sportuoti ir tiesiog „mėgavausi“ didelėmis porcijomis, daug nesveiko maisto, daug cukraus ir kt.

Jau po mėnesio laiko greitas maistas ir kiti saldumynai tapo neskanūs, niekas nebeteikė laimės, o į salotas išvis pažvelgti nesinorėjo. Judėti darėsi vis sunkiau, rytais keltis stygdavau motyvacijos ir net nepastebėjau kaip priaugau virš 10 kg. Supratęs jog toliau nėra tikslo savęs kankinti nusprendžiau, kad metas pradėti mesti svorį.

Pirmos dienos buvo tikrai laaabai sunkios prisiversti eiti į sporto salę, grįžti prie senų mitybos įpročių, neužkandžiauti. Kas padėjo ir pastumėjo nepasiduoti pirmomis dienomis? – Tikslo išsikėlimas! Jau prieš pradėdamas žinojau jog per 3 mėnesius ar greičiau turiu pasiekti savo tikslą.

Nuo pirmos dienos laikiausi rėžimo be jokių nuklydimų ir po savaitės laiko įsivažiavau ir viskas darėsi vis lengviau. Pirmiausia, pagerėjo miegas nes pagaliau galėjau naktimis gerai išsimiegoti. Tada sekė savijauta, tapau energingesnis dienos eigoje, prireikdavo vis mažiau kavos puodelių palaikyti žvalumą. Viso laikotarpio metu išlaikiau pozityvų mąstymą ir net kai norėdavau nukrypti nuo maisto plano, suvalgyti greito maisto, nenuleidau rankų ir toliau siekiau tikslo.

Mano pasikeitimas įvyko per du su pusę mėnesio ir numečiau 13 kg, greičiau nei planavau. Užsibrėžus bet kokį tikslą ir atkakliai jo siekiant, sėkmė yra neišvengiama. Svarbiausia, jog laikydamasis subalansuoto maisto plano ir sportuodamas sugebėjau ne tik nusimesti svorį, bet ir susigrąžinti gerą savijautą!